Citrus mitis (Calamondin) – Kalamondyna

Citrus Calamondin - Kalamondyna

Informacje o produkcie

Kwiaty doniczkowe:

Citrus mitis (Calamondin), Kalamondyna.

Roślina z Filipin oraz Chin, gdzie dorasta do 4 m. W mieszkaniach uprawia się rośliny karłowe, dorastające do 1,5 m wysokości.  Kalamondyna to mieszaniec mandarynki z kumkwatem. Jest przede wszystkim ozdobą wnętrza, a odpowiednio pielęgnowana wydaje dorodne, jadalne owoce. Ozdobą rośliny są eliptyczne, żywo zielone, błyszczące liście. Kwiaty są drobne i białe, o bardzo przyjemnym zapachu. Owoce są niewielkie, okrągłe, przypominające miniaturowe pomarańcze, jadalne o słodko-kwaśnym smaku.

Miejsce uprawy : Kalamondyna przez cały rok potrzebuje dużo światła, dlatego najlepiej ustawić ją w miejscu jasnym, dobrze nasłonecznionym. Dobrze czuje się w temperaturze pokojowej, ale zimą powinna być ona niższa ( zrzucanie liści). Latem można wystawić na taras lub do ogrodu. 

Podlewanie: Wiosną, latem i jesienią podlewamy obficie (ziemia powinna być stale wilgotna). Lubi częste zraszanie. 

Każdej roślinie, żeby uwydatnić jej piękno, powinno się dobrać indywidualnie niepowtarzalną donice, doniczkę lub osłonkę dostępną u nas w sklepie.

Dostępność:  sklep internetowy – sprzedaż online, sklep stacjonarny Świat Roślin Kraków  ul. Zakopiańska 58Zapytaj o produkt