Chlorophytum comosum Ocean – Zielistka Sternberga Ocean

Zielistka Sternberga Ocean - Chlorophytum comosum Ocean

Informacje o produkcie

Kwiaty doniczkowe:

Zielistka Sternberga Ocean, Chlorophytum comosum Ocean.

Roślina pochodzi z Afryki Południowej. Jest bardzo popularną rośliną pokojową o małych wymaganiach. Ma długie, wąskie i  pasiaste liście, wyrastające z rozety. Wiosną na długich rozłogach pojawiają się białe, niepozorne kwiaty oraz młode rośliny. Zielistka jest długowieczna, odporna na krótkotrwałe przesuszenie podłoża, gorsze warunki świetlne. Znosi też wahania temperatury. Można ją uprawiać na balkonie i tarasie. 

Miejsce uprawy : lubi dużo światła, ale dobrze znosi miejsca zacienione i półcieniste (w miejscu ciemniejszym jest bardziej zielona, w miejscu widnym liście przebarwiają się na jaśniejszy kolor). Nie należy stawiać na parapecie okna południowego, ponieważ bezpośrednie promienie słoneczne mogą uszkodzić roślinę. 

Podlewanie: Zielistkę wiosną i latem podlewamy obficie, zimą oszczędniej, pozwalając na lekkie przesuszenie podłoża. Lubi zraszanie (suche powietrze sprzyja zasychaniu końców liści).

Każdej roślinie, żeby uwydatnić jej piękno, powinno się dobrać indywidualnie niepowtarzalną donice, doniczkę lub osłonkę dostępną u nas w sklepie.

Dostępność:  sklep internetowy – sprzedaż online, sklep stacjonarny Świat Roślin Kraków  ul. Zakopiańska 58

Zdjęcia mają charakter podglądowy,  na życzenie klienta wysyłamy zdjęcia konkretnej rośliny.Zapytaj o produkt