Paproć- Nefrolepis Wyniosły – Nephrolepis Exaltata

Paproć- Nefrolepis Wyniosły - Nephrolepis Exaltata

Informacje o produkcie

Rośliny doniczkowe:

Paproć, Nefrolepis Wyniosły, Nephrolepis Exaltata.

Roślina ta pochodzi z tropikalnych stref Ameryki Południowej. Nefrolepis to bardzo popularna paproć, od lat uprawiana w mieszkaniach. Zależnie od odmiany, ma żywo zielone liście różnej długości, pierzaste, kędzierzawe, pofalowane lub strzępiaste. Paproć jest gatunkiem niezbyt wymagającym, ale należy jej zapewnić dość dużo wilgoci. Odpowiednio pielęgnowana ładnie rośnie przez wiele lat.

Miejsce uprawy : Nefrolepis lubi światło rozproszone, toleruje też miejsca cieniste i półcieniste. Można postawić na parapecie wschodnim lub północnym, w kuchni lub w widnej łazience (gdzie wilgoć jest zwykle większa, niż w innych pomieszczeniach). 

Podlewanie : Obficie i systematycznie przez cały czas. Nie dopuszczamy do przesuszenia podłoża, również roślina nie powinna stać w wodzie. Woda powinna być miękka, odstała. Nephrolepis bardzo dobrze reaguje na częste zraszanie. 

Każdej roślinie, żeby uwydatnić jej piękno, powinno się dobrać indywidualnie niepowtarzalną donice, doniczkę lub osłonkę dostępną u nas w sklepie.

Dostępność:  sklep internetowy – sprzedaż online, sklep stacjonarny Świat Roślin Kraków  ul. Zakopiańska 58

Zdjęcia mają charakter podglądowy,  na życzenie klienta wysyłamy zdjęcia konkretnej rośliny.Zapytaj o produkt